Uređivačka politika

Fokus i područje djelovanja

Školski vjesnik, časopis za pedagogijsku teoriju i praksu, objavljuje radove iz ranoga i predškolskoga odgoja, školske i visokoškolske izobrazbe i domskoga odgoja. Časopis izlazi četiri puta godišnje.

Rubrike

Članci

Provjereno Otvoreno za prijave Provjereno Katalogizirano Provjereno Recenzijski postupak

Recenzijski postupak

Svi zaprimljeni radovi će biti pregledani od strane uredništva, te poslani na dvostruku recenziju (double-blind review).

Učestalost izdavanja

Časopis izlazi četiri puta godišnje u tiskanom i elektronskom izdanju.

Otvoreni pristup

Ovaj časopis omogućuje trenutni otvoren pristup svojem cjelokupnom sadržaju u skladu s uvjerenjem kako javna dostupnost istraživačkih spoznaja potiče veću razmjenu znanja i ideja.

"Školski vjesnik", the journal for pedagogical theory and practice

"Školski vjesnik", the journal for pedagogical theory and practice publishes works from the domains of pre-school, school and higher education.

The journal has an international editorial board and an international review.